Abdulsamet Temel

Abdulsamet Temel

Abdulsamet Temel

TOBB GGK İstanbul İcra Kurulu Başkan |

Dijital Devrim Oturumu
3 Mart Cum. 10.30-12.15
Salon 3

İlk öğrenimini Bayburt Şair Zihni İlköğretim okulunda, Orta Öğren. Bayburt Anadolu Lisesinde, Lise öğrenimini Trabzon Kanuni Anadolu Lisesinde, Üniversite Eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesinde İşletme okuyarak tamamladı. Üniversite 3. Sınıfta ticaret yapmak için okulu ara vererek İstanbul’a yerleşti. İstanbul da çeşitli ortaklıklarla ticarete başladı.

2009 Yılında ilk Sivil Toplum Kuruluşu deneyimi olarak Genç MÜSİAD a üye oldu, 2010 Yılında Yönetim Kurulu Üyeliğine 2011 Yılında da Genel Başkanlık görevine seçildi. Genel Başkanlık döneminde ulusal ve uluslar arası bir çok projede yer aldı. Kazakistandan Tunus a Belçikadan Bangladeşe 30 dan fazla yurtdışı seyahati gerçekleştirdi.
İslam İşbirliği Teşkilat Genç Girişimciler Ağında (ICYEN) Türkiye yi temsilen 27 ülkenin oy birliğiyle Yönetim kuruluna ve Avrupa Başkanlığına seçildi

GEnçMÜSİAD Başkanlığı döneminde Türkiyenin Öncü Gençlik Kuruluşlarının bir araya gelerek Gençlik Kuruluşları Birliğinin kurulmasına öncülük etti.
2013-2014 Yılları arası Gençlik Kuruluşları Birliği Genel Sekreterlik Görevinde bulundu.
2014-2015 Yılları arası TÜGVA Genel Başkan Yardımcılığı ve Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü görevinde bulundu
2015- yılı itibari ile TOBB GGK İstanbul İcra Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Vakıf Kültürü, Gönüllülük Bilinci, Ülkemizde Sivil Toplumun Gelişimi, Girişimcilik vb gibi konularında yüzden fazla konferans ve seminer vermiştir. Bünyesinde 300 den fazla personelin çalıştığı Enerji, İnşaat, mobilya ve Gıda sektörlerinde faaliyet gösteren TEMA Yatırım Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Çeşitli derneklerde üyeliği bulunan Abdulsamet TEMEL girişimcilik üzerine, değerlerimizden ve kültürümüzden gelen öğretilerle işletmelere yeni modeller oluşturmak üzere çalışmalarına devam etmektedir.